REKLAMA
 

PPG spłonęła na linii energetycznej

Data publikacji : 02.05.2022

Do wypadku doszło w sobotę (30.04), kilkanaście minut przed godziną 20:00 w Parzniewie. Mężczyzna lecący paralotnią w niewyjaśnionych jeszcze przyczyn, wpadł na linię wysokiego napięcia, ale zdążył wypiąć się z uprzęży i nie odniósł śmiertelnych obrażeń. PPG spłonęła jednak doszczętnie.

Śmiertelny wypadek lotniczy

Data publikacji: 30.03.2022

We wtorkowe (29 marca) popołudnie na terenie Kłecka doszło do wypadku lotniczego. Do jeziora wpadła maszyna. Niestety, nie udało się uratować życia mężczyzny wyciągniętego z wraku motolotni.

Kolizja PPG z samolotem. 
1 pilot paralotni.  1 pilot samolotu. Nikt nie przeżył.

Data publikacji : 23.12.2021

Dwie osoby zginęły w kolizji lotniczej we wtorek, 21 grudnia, rano w miejscowości Fulshear, w hrabstwie Fort Bend, w stanie Texas.

Samolotem Cessna 208B Grand Caravan pilotował 35 letni mężczyzna. Nie jest znana jeszcze tożsamość pilota paralotni.

Ciało jednej z ofiar znaleziono w pobliżu Weston Lakes,  zaś Cessna 208B Grand Caravan rozbiła się na poligonie około pół mili od Weston Lakes, Wypadek zarejestrowano w obszarze użytkowanym  przez  szybowce.

Czarna lista BASE jumping

Data publikacji : 03.01.2022

Żeby otrzymać możliwość trenowania takiego „sportu” trzeba przebyć dziesiątki godzin teoretycznych, odbyć setki klasycznych skoków spadochronowych oraz zapanować nad stresem i silnymi emocjami. Cały czas skoczek balansuje na krawędzi. Postęp w skokach BASE polega m. in. na tym, że coraz bardziej się ryzykuje.
To wąska dziedzina sportu ekstremalnego.

Dla zainteresowanych aktualnym zbiorem zdarzeń BASE jumping  KLIKNIJ TUTAJ

Latawce mocowane na statkach towarowych...

Data publikacji : 21.12.2021

O emisji spalin mówi się głównie w kontekście samochodów osobowych. Od niedawna do tej dyskusji dołączył transport lotniczy. Mało kto zastanawia się nad tym, że transport morski również przyczynia się do wzrostu emisji gazów cieplarnianych i degradacji środowiska. Bowiem większość dużych statków napędzana jest mazutem i oprócz dwutlenków węgla, ten ciężki olej napędowy emituje do środowiska tlenki siarki, drobny pył, metale ciężkie.

Obecnie prowadzone są badania nad rozwiązaniami, które mogą ograniczyć szkodliwy wpływ transportu morskiego na środowisko.

Jednym z pomysłów jest mocowanie do kontenerowców zautomatyzowanych latawców SEAWING opartych na technologii parafoil, wykorzystujących siłę wiatru do napędzania statku towarowego, zmniejszając zużycie paliwa o 10% do 40%.

More Articles...

© bezpieczne-latanie.pl 2016 - 2022