REKLAMA
 

XV Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania

Data publikacji : 18.08.2022

Akademicki Klub Lotniczy Politechniki Wrocławskiej zaprasza miłośników szybownictwa na XV Akademickie Mistrzostwa Polski na Celność Lądowania, które dzięki uprzejmości Aeroklubu Leszczyńskiego odbędą się 24-25 września na lotnisku Leszno-Strzyżewice.

Jubileuszowa edycja wydarzenia będzie także okazją do zaprezentowania przez Akademicki Klub Lotniczy PWr samolotów bezzałogowych, nagrodzonych na prestiżowych międzynarodowych zawodach.

Link do strony wydarzenia : TUTAJ
Link do fanpage FB: AKL PWr

Śmiertelny wypadek 66-letniego pilota 

Data opublikowania: 26.07.2022

W czwartek (21.07) około godziny 19:00. w niedalekiej odległości od lądowiska w Starej Wsi  (pow. brzozowski) spadł na ziemię ultralekki samolot Air Camper SP-SBIS. Samolot pilotował 66-letni mężczyzna. Maszyna uderzyła w ziemię dziobem. Pilot doznał bardzo ciężkich obrażeń. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie w tym samym dniu o godz. 23.20 zmarł podczas operacji.

Studenci  z Wrocławia zbudowali BSP
i wygrali zawody w USA

Aktualizacja : 13.06.2022
Data opublikowania : 26.05.2022

Członkowie Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej ukończyli prestiżowe zawody dla młodych konstruktorów lotniczych SAE Aero Design East.  Z USA powrócili jako zwycięzca w kategorii Advanced i zdobywca drugiego miejsca w klasie Micro.

Przypomnijmy, co to jest SAE Aero Design ?
To amerykańska organizacja zrzeszająca inżynierów z ponad 100 krajów całego świata. SAE organizuje zawody Aero Design. Patronami SAE International są giganci lotniczy tacy jak: Lockheed Martin.  Zawody polegają na samodzielnym zaprojektowaniu i zbudowaniu trzech różnych zdalnie sterowanych samolotów o jak największym udźwigu. Drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu, wygrywa.

  

Kolejny wypadek paralotniowy

Data opublikowania : 24.06.2022

Do zdarzenia z udziałem paralotni doszło w czwartek (23.06) w Borsku, gm. Karsin. 47 letni mężczyzna spadł z wysokości około 15 metrów i doznał urazu kręgosłupa.
Poszkodowany paralotniarz został przetransportowany LPR do szpitala.

Wypadek 63-letniego paralotniarza

Data opublikowania : 07.06.2022

W niedzielę (5.06) po godz. 15:00 w Mszanie (gmina Dukla) w pobliżu szczytu Koretwina, gdzie znajduje się startowisko paralotniowe doszło do upadku pilota.
Paralotniarz stracił panowanie nad PG i spadł do wąwozu w trudno dostępnym terenie. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami kręgosłupa został przetransportowany LPR do szpitala w Krośnie. 

More Articles...

© bezpieczne-latanie.pl 2016 - 2022