REKLAMA
 

Czarna lista BASE jumping

Aktualizacja : 03.01.2023
Data publikacji : 03.01.2022

W roku 2022 zarejestrowano ponad dwadzieścia śmiertelnych wypadków BASE jumping. Najmłodsza ofiara śmiertelna miała 27 lat, najstarsza - 72. Od roku 1981 do 31 grudnia 2022 zanotowano łącznie na świecie 443 wypadków śmiertelnych.

Opisy wypadków BASE jumping KLIKNIJ TUTAJ mogą ustrzec nas przed błędami. Warto ich unikać podczas skoków, bo czasami kosztują nawet życie.

Wcześniej pisaliśmy....

Wypadek ultralekkiego samolotu we Francji

Data publikacji: 02.01.2023

W sobotę (31 grudnia) po południu ultralekki samolot uderzył w drzewa w pobliżu lotniska Dijon-Darois we Francji. Awaria silnika zmusiła pilota do awaryjnego lądowania. 50-letni mężczyzna doznał obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala. W wyniku tego zdarzenia, samolot uległ zniszczeniu.

Zmiany dla klubów lub stowarzyszeń modelarstwa lotniczego

Data publikacji : 27.01.2023

Od 1 stycznia 2023 r. operacje wykonywane przy użyciu systemów bezzałogowych statków powietrznych (SBSP) w ramach klubów lub stowarzyszeń modelarstwa lotniczego mogą być wykonywane po zarejestrowaniu się klubu i stowarzyszenia oraz każdego z członków klubu lub stowarzyszenia w systemie rejestracji operatorów BSP.

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że ilość zarejestrowanych klubów oraz stowarzyszeń modelarstwa lotniczego, które złożyły do Urzędu wniosek w sprawie wydania zezwolenia na wykonywanie operacji w ramach klubów lub stowarzyszeń modelarstwa lotniczego wynosi 4, a Ilość klubów lub stowarzyszeń, które otrzymały zezwolenie - 5.

Wypadek podczas skoku na bungee. Jest wyrok...

Data publikacji: 30.12.2022

Wstrząśnienie mózgu i liczne złamania kręgosłupa – to najpoważniejsze urazy, jakich doznał 39-latek, który 21 lipca 2019 roku skoczył na bungee w gdyńskim Parku Europy. W trakcie skoku mężczyzny, pękła lina i z kilkunastu metrów spadł on na tzw. skokochron.

W sprawie został oskarżony instruktor skoków. Prokuratura uznała, że nieumyślnie naraził on na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osiem osób. Do zarzutów doliczono bowiem osoby, które tego dnia skakały na bungee i które zabezpieczała ta sama lina.

Wypadek motolotni 
– 1 ofiara śmiertelna

Data publikacji : 14.12.2022

Do wypadku motolotni doszło 13 grudnia około godziny 10:10, w drodze do Aeroklubu Punta Lara, lotniska Tolosa, nadmorskiego kurortu należącego do gminy Ensenada (Argentyna). Mężczyzna leciał na wysokości około siedmiu metrów i „zaplątał się” w kable wysokiego napięcia. Zderzenie spowodowało odcięcie energii elektrycznej w strefie, w wyniku czego zginął 69 letni pilot.

More Articles...

© bezpieczne-latanie.pl 2016 - 2022